Sakal ve Bıyık Ekimi

Çoğu erkek için sakalların olmaması çokta önemli değilken, bazı erkekler için bu durum çok can sıkıcı olmaktadır. Hem psikolojik hem de sosyal yönden kişiye kötü bir hissiyat yaşatmaktadır. Sakal ekimi tüm dünya da fazlaca ilgi gören bir uygulamadır. Sakal ekimi yaptırmak için gelen kişiler genellikle sakal çıkarken asimetrik bir şekilde çıkmasından, bazı bölgelerde hiç sakal çıkmamasından veya da yara izi nedeniyle bazı bölgelerin körelmesinden kaynaklı sorunlarla gelirler. Sakal ekimi uygulamasında kullanılan teknik FUE tekniğidir. Bu teknikle uygulanan işlemin hiçbir yan etkisi bulunmamakta ve tüm yaşta ki hastalara uygulanmaktadır. Ayrıca sakal ekimi uygulaması genellikle favori ekimi ile beraber yapılmaktadır. Uygulama sakalın taşan kısımlarından, elmacık kemiğinin üzerinden ve boyundan kıl köklerinin alımı ve seyrek olan bölgelere ekimiyle gerçekleştirilmektedir. Büyük bir özenle yapılan greft alımlarında herhangi bir iz kalmamaktadır. Tüm bu işlemlerden sonra sakal ekiminden alınacak sonuç fazlasıyla doğal olacaktır. Ekimden hemen sonra sakalınız hızla uzamaya devam edecektir. Sakal ekiminden 15 gün sonrasında makas ile kısaltmaya veya uzatmaya başlayabilirsiniz. Kıl köklerinin yeterince tutunabilmesi için ilk tıraşın 1 ay sonra yapılması tavsiye edilmektedir.

Sakal Ekim İşlemi Ne kadar Sürmektedir?

Sakal ekimi işleminin süresi sakal ekilecek olan bölgenin genişliğine göre değişiklik göstermektedir. Genellikle 1 ile 6 saat arasında tamamlanan bir işlemdir. Sakal transferi yapılacak bölgenin genişliği fazla ise birden fazla seansa ihtiyaç duyulabilir.

Sakal ve Bıyık Ekimi Sonrası İyileşme Ne Kadar Sürer? Kalıcı İz Olur mu?

Sakal ekiminden sonra 10 gün içerisinde işlemin ardından meydana gelen kabuklar dökülecektir. Sakal ekimi gerçekleştirilen sakallar da 3 hafta içerisinde dökülecektir. Sakalların dökülmesi gerçekleşmesi gereken bir durum olduğu için sizleri korkutmasına gerek yoktur. İşlemden 3 ay sonra gözle görülür ve oldukça güçlü bir şekilde sakallar çıkmaya başlayacaktır. Sakal ekiminin ardından herhangi kalıcı bir iz olmayacaktır.

Sakal ve Bıyık Ekim İşleminden Sonra Nelere Dikkat Etmeliyim?

Sakal ekimi işleminin ardından hemen sonra günlük yaşantınıza çok rahat bir şekilde dönebilirsiniz. Bunu engelleyecek hiçbir sebep olmayacaktır. Sakal ekiminden sonra ki bir haftalık süreç çok önemlidir. Bu süre de ekilen sakallara daha özenli davranmanız gerekecektir. Yüzünüzü yıkarken elinizle yüzünüzü sert bir şekilde ovuşturmaktan kaçmalı ve hafif bir şekilde suyu yüzünüze çarpmalısınız. Ardından suyun akmasını beklemeli ve havlu ile hafifçe dokunarak kurulama yapmalısınız. Bir hafta boyunca yüzünüze darbe gelmesinden kaçınmalı ve uyurken de yüz üstü yatmamaya özen göstermelisiniz. Bütün bunlara dikkat etmeniz saç ekimi işleminden daha iyi bir sonuç alabilmek için önemlidir.

Operasyon Sonrası Ekilen Sakallarım Ne Zaman Çıkar?

Sakal ekimi işlemi bittikten sonra 3 haftalık bu süreçte sakallarınız dökülecektir. Bu gerçekleşmesi gereken bir durum olduğu için korkmaya gerek yoktur. Hatta sakal ekimi işleminden 3 hafta sonrasında sakallarınız dökülmez ise kendiniz de kesebilirsiniz. Dökülen bu sakallarınız 3 ay içerisinde yeniden çıkmaya başlayacak ve 10 ay sonunda tamamen sonuç almış olacaksınız.

[/vc_column][/vc_row]

Sohbeti Başlat
Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabilirim?