FUE Safir Uç Yöntemi

Günümüzde ilerleyen teknoloji ile beraber, saç ekimi teknikleri ve saç dökülmesi tedavilerinde her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmaktadır. Saç ekimi büyük ölçüde ilerleme kaydederek kolaylaştırılmış girişimsel yöntemlerle geçmişe göre hasta konforu ve operasyon sağlığı yönünden çok daha iyi bir konuma gelmiş ve kullanılan aletlerinde geliştirilmesine paralel olarak bugünkü halini almıştır.Günümüzde yaygın olarak uygulanılan en modern saç ekim tekniklerinden biri olan FUE yöntemi ile elde edilen doğal sonuçlar başarısını Safir FUE yöntemi ile safir uçlu özel aletler kullanarak bir adım öteye taşımıştır.

FUE Safir Uç Tekniği Uygulaması

Ense bölgesinden alınan saç, ekim yapılacak bölgeye minik delikler açılması aracılığıyla ekilir. Safir yönteminde her saç teline özel boşluk açılır, bu sayede doğal görünüm elde edilir. Ekilen saç kökleri yerlerinden oynamaz. Her saç teline özel boşluk açılmasından dolayı daha sık bir görünüme sahip olunur. Standart bir saç ekiminde, 1 cm2 alana ekilen kök sayısı 35-40 iken, Safir ekim tekniğinde yerleştirilen kök sayısı 70-80 köktür.

FUE Safir Uç Tekniğinin Avantajları

  • Safir FUE kanal açma yönteminde anti-bakteriyel özellik taşıyan safir uç ile açılan kanallar çok daha küçük ve pürüssüzdür.
  • Safir FUE kanal açma yönteminde doku delinerek kanal açıldığı için iyileşme süreci çok daha hızlıdır.
  • Greftlerin daha sık ekilmesine yardımcı olarak saç yoğunluğu ile birlikte daha doğal bir görünüm elde edilmesine olanak sağlar.
  • Operasyon sonrası ekim alanında tahribat ve yara izi görülmez, bu yüzden saç ekimi operasyonlarında nadir olsada görülen komplikasyon gelişme riskini minimalize eder.
  • Uygulamadan sonra görülen ödem düzeyi de daha düşük olacağından hastalar için operasyon sonrası her anlamda daha konforlu olur.
Sohbeti Başlat
Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabilirim?