Kaş Ekimi

Kaşlar yüzün çok önemli bir bölümünü oluşturur ve çok belirgindir. Güzel bir görünüm herkesin önemsediği ve arzu ettiği bir durumdur. Her geçen gün daha da artan tıbbi gelişmeler yüz estetiğinde de yerini almıştır. Günümüzde kaş ekimi de saç ekimi kadar başarıyla yapılabilen bir işlemdir. Kaş ekimi; yaşanan kazalar, yanık tedavileri, hastalıklara bağlı kaş dökülmesi veya doğuştan kaş çıkmaması gibi durumlarda uygulanmaktadır. Kaş ekiminde kullanılan teknik FUE tekniğidir. FUE tekniğinin uygulaması son derece basit olduğu için operasyona engel bir durumu olmayan tüm yaştaki hastalara uygulanabilmektedir. Kaş ekimi işleminden önce kaş bölgesine lokal anestezi uygulanır. Kaş ekimi, saç dökülmesinin yaşanmadığı bölgelerden alınan saçların ekim yapılacak olan bölgeye açılan kanallara yerleştirmesi işlemidir. Bu işlemde herhangi bir doğrusal kesi yapılmadan saç ense bölgesinden alınır. Kaş ekimi işlemi yapılmadan önce hastanın yüzüne ve isteklerine uygun bir kaş modeli belirlenir. Belirlenen kaş modeli kalem yardımı ile kaş bölgesine çizilir ve hastanın ekimden sonraki görüntüsünü görerek emin olması sağlanır.

Kaş Ekimi Uygulamasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaş ekimi işleminde en dikkat edilmesi gereken şey ekimin yapılacağı yönün iyi belirlenmesidir. Çünkü bu işlem ekimin doğal olabilmesi için oldukça önemlidir. Diğer önemli şey ise yüzünüze uygun kaş şeklinin doğru olarak belirlenmesidir. Uzman plastik cerrahlarımız yardımı ile yüzünüze en uygun kaş şekli sizin istekleriniz doğrusunda belirlenmektedir. Bu önemli bir işlemdir çünkü ekilen kaş kalıcıdır ve ekilecek olan kıllar bir ömür ekildiği alanda canlılığını sürdürecektir.

Kaş Ekiminde Ne Kadar Kök Kullanılmaktadır?

Kaş ekimi işleminde ortalama olarak 500 ile 700 kök arasında kök ekimi yapılabilmektedir. Bu sayı kaş ekimi işlemi yapılacak olan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Kaş ekimi işleminden sonra bölgenin daha sıkılaştırılması adına ikinci bir uygulamaya da ihtiyaç duyulabilir.

Kaş Ekimi Sonrası Neler yapmalıyım? Ekilen Kaşlar Kalıcı mıdır?

Kesinlikle kaş ekiminde ekilen kaşlar kalıcıdır. Kaş ekiminden sonra banyo kısıtlaması olmayacaktır. İşlemin ardından birkaç gün boyunca kızarıklık ve kabuklaşma görülecektir. Ekimden sonra ki bir hafta içerisinde bölgede iyileşmeler görülecektir. Kaş ekimi sonuçlarının net olarak görülebilmesi için 6-8 ay gibi bir süreç gerekmektedir.

Sohbeti Başlat
Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabilirim?