FUE Yöntemi

Saç ekiminde kullanılan yöntemler arasında en başarılı ve zirvede olan yöntem Fue yöntemidir. FUE yani foliküler ünite ekstraksiyonunun kelime anlamı kıl kökünün alım şeklini anlatmaktadır. Yani kıl kökünün tek tek alındığını bizlere tarif etmektedir. Fue yöntemi saç köklerinin lokal anestezi ile uyuşturulması ve ardından özel uçlu mikro motor cihazı yardımı ile tek tek alınarak saçsız bölgelere aktarılması işlemidir. Fue yöntemi uygulanırken dikkat edilen en önemli nokta saç köklerinin ekimi yapılırken doğal saç çıkış yönüne doğru yerleştirilmesidir. Bu işlem ne kadar doğru olursa saçlarda o kadar doğal olacaktır. Fue yöntemi operasyonunda bir seansta yaklaşık olarak 4000-7000 arası saç teli alınacak olan bölgeden ayırtılarak yeni yerlerine ekilebilmektedir. Fue yönteminde kesi yapılmaz ve dolayısı ile dikiş atılması da gerekmez. Bu yöntem hasta için hem operasyon anında hem de iyileşme sürecinde daha rahat olacağı bir yöntemdir. Operasyondan sonra herhangi bir iz kalmayacağı içinde en fazla tercih edilen yöntemlerden biridir. Fue yöntemi ile yapılan operasyonlar lokal anestezi yardımı ile yapılırken aynı zamanda operasyon esnasında aralar verilerek yapılır.

FUE Yönteminde İz Kalır mı?

Fue yöntemi ile yapılan saç ekimlerinde kesi ve dikiş olmayacağı için hiçbir iz kalmayacaktır. İyileşme sürecinde de rahatlık sağlayan fue yönteminde iki gün sonra tamamen iyileşme görülecektir. Fue yöntemi ile yapılan operasyonlarda ne işlem anında ne de işlemden sonra hiçbir ağrınız olmayacaktır. Saç ekimi yaptırdıktan sonra istediğiniz şekilde yatabilirsiniz bu saç köklerinize zarar vermeyecektir. Operasyon anında hiçbir sinire ve damarlara zarar verilmeyeceği için kalıcı bir hissizlik yaşamayacaksınız.

FUE Yönteminde Saçların Yönü Ayarlanabilir mi?

Fue tekniği sayesinde 30-35 derece açı ile saç kökleriniz sağa, sola, arkaya ve öne doğru ekilmektedir. Dolayısıyla ekilen bu yönlere doğru da saçınız uzayacaktır. Fue tekniğinde cilt altından alınan saç köklerine hiç zarar vermeden saç dokuları çıkartılmaktadır. Fue tekniğinin diğer yöntemlerden farkı da burada ortaya çıkmaktadır. Çünkü hızlıca doku çıkartılmasının yanında ince olması hızlıca iyileşmeye yardımcı olmaktadır.

FUE Yönteminde Saçları Kazıtmak Gerekir mi?

Fue yöntemi ile saç ekimi yaptıracaksanız saç kökü alınacak olan bölgenin kısaltılması gerekmektedir. Bunun sebebi de saç kökü alınacak olan bölgede ki köklerin orantılı ve yüksek sayıda alınabilmesini sağlamasıdır. Fakat kadınlarda fue yöntemi ile saç ekimi yapılacak ise saç kökü alınacak olan bölge ince bir şekilde tıraş edilir. Operasyonun ardından saçlar o bölgeye taranarak rahatlıkla saklanabilmektedir.

 

FUE Yönteminin Avantajları

 

  • Daha yoğun ve doğal görünümlü saçlar ekilebilir.
  • Hafif derecede saç dökülmesi ve ileri derecede tam saç kayıpları için kalıcı bir çözümdür.
  • Hastaların en az acı duyacağı şekilde geliştirilmiş bir prosedür olması ve operasyon sonrası yara veya dikiş izi bırakmamasından dolayı rahat bir tekniktir.
  • FUE’den sonra hastalar, hızlı bir şekilde iyileşmektedir; normal yaşantılarına rahatlıkla dönebilir ve 1 gün sonra da yolculuk yapabilirler.
  • Bir saç ekim operasyonu doğru planlandığı takdirde donör bölgeden alınan saç kökleri zarar görmez. Bu şekilde birkaç operasyon geçirilirse bile kişinin görünümünde olumsuz bir değişiklik olmaz.
  • kilen saçlar yaklaşık %98 verimlilikte ekildikleri yerde büyürler.
[/vc_column][/vc_row]

Sohbeti Başlat
Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabilirim?