DHI Yöntemi

Ekim bölgesine öncesinde kanal açılmadan, var olan saç köklerine hiçbir zarar vermeden, yoğun bir sıklık verilerek, Choi Implanter Kalemi ile öncesinde donör bölgeden tek tek toplanan saç köklerinin en doğal şekilde ekiminin yapılma yöntemidir. Saç dökülme problemi olan bayanlara, kaş ekimi yapılması uygun olan kişiler özellikle DHI yöntemini seçmelidir.

DHI Yönteminde Saç Ekimi Nasıl Gerçekleşir?

Saç ekimine karar verdikten sonra Biyolife Hair Center’ın uzman danışmanlarına danışabilirsiniz. Öncelikle saç ekim merkezinde bulunan özel cihazlar ile saç analiziniz yapılır. Kliniğimizde bulunan özel cihazlar sayesinde, saçınızın yoğunluğu ölçülür ve ekilecek saç teli sayısına(greft) karar verilir. Saç ekimi yapılırken lokal anestezi uygulanır ve acı hissetmemeniz sağlanır. DHI saç ekiminde ekilecek saçlar ense veya kulak arkası kısımlardan toplanır.

DHI Yönteminde İyileşme Süreci Nedir?

Ekimden sonra 5-6 gün kabuklanma aşaması olur daha sonra, 3 aydan itibaren yeni saçlar çıkmaya başlar. İstenilen sonucu alabilmek ise 1 yılı bulabilmektedir. DHI saç ekimi tekniğinde ise saç kökleri tek tek alınmaktadır ve beklemeden özel bir kalem ile ekim bölgesine yerleştirilir. Kullanılan kalem sayesinde olabildiğince doğal bir sonuç elde edilir. Klasik FUE tekniğinden farklı olarak kanal açma işlemi yapılmadığı ve dolayısıyla dikiş atılmadığı için iyileşme çok daha hızlı gerçekleşir. DHI yönteminde baş kısmından alınabilecek saç teli(greft) kalmadıysa, vücudun çeşitli bölgelerinden de alım yapılmaktadır.

DHI Tekniğinin Avantajları

  • Foliküllerin vücut dışında kaldığı sürenin azalmasını, daha dayanıklı olmasını sağlar.
  • Çoklu ekimler yapılırken daha az kanama veya folikülü ekmek için daha az delik açılması.
  • Farkı alanlarda daha çok folikül yoğunluğu elde etme imkanı.
  • Teknikler FUE yönteminden biraz daha karmaşık olduğu için daha bilgili doktorlar ve daha özel ekipmanlar gerekir.
  • Saçları tıraş etmeye gerek kalmadan uygulama imkanı.
Sohbeti Başlat
Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabilirim?